Trinkelių klojimo technologija

 

Trinkelių klojimo technologija

Trinkelių klojimo etapai:

1. Pirmiausia, atvažiavę pas užsakovą, mes išsiaiškiname jo pageidavimus, patariame, kaip būtų geriau visa tai įgyvendinti. Grožį visada deriname su praktiškumu.

2. Kontūrų bei aukščių nustatymas. Žinodami užsakovo pageidavimus, pasižymime kontūrus bei įvertinę aplinką, niveliuojame aukščius. Kadangi aukščiai turi būti ypač tikslūs, šiam darbui naudojame nivelyrą. Įvertiname kokio nuolydžio reiktų individualiai vietai ir kokios yra galimybės. Jeigu namas stovi dauboje ir nuolydis eina į namą, tada rekomenduojame dėtis trapus, kad lyjant vanduo subėgtų į juos ir nepasiektų namo pamatų.

3. Kasdami įvertiname koks gruntas yra apačioje, ar tai molis, ar augalinis gruntas, ar priesmėlis. Tada įvertiname kokiu gyliu reikia kasti. Kasant stebime jau anksčiau kasinėtas vietas, jei tokių yra ir jei randamas sujudintas gruntas (pvz. nesenai buvo kastos dujos, kanalizacija, elektros įvadai), jį pašaliname ir užpilame smėliu, po to labai gerai  sutankiname. Palankiausiai randamas gruntas yra priesmėlis. Jei randamas toks gruntas, tada nuo būsimo paviršiaus užtenka nukasti 40-45 cm. Tačiau tai pasitaiko gana retai. Jeigu randamas molis – gruntas nuimamas nuo 50-60 cm. Dar pasitaiko tarmiškai vadinamas „lavūnas“. Tada būtinai prieš pilant sekančius pasluoksnius dugną reikia  padengti geotekstilės audiniu, kuris veikia kaip armuojamasis tinklas.

4. Pasluoksnių pylimas bei jų tankinimas:

  • Jeigu esamas dugnas yra molis, tai būtina dugną padengti vibruojamu smėliu 5-10 cm. Smėlis atskiria gruntą nuo stambesnės frakcijos medžiagų. Smėlis gerai suvibruojamas prieš pilant žvyrą.
  • Pilamas stambus karjerinis, kelinis žvyras. Jo pilamas 30-35cm sluoksnis. Šis žvyras labai gerai tankinasi ir yra puikiai tinkamas tiek mūsų, tiek kelių tiesimo darbams. Jį  taip pat reikia gerai sutankinti, tai daryti patartina su ne mažesne nei 150-250 kg vibro plokšte.
  • Sutankinto žvyro lygis turi būti toks, kad liktų vietos skaldos pasluoksniui. Mes naudojame dolomitinę skaldą. Tai yra geriausia skalda, kokią tik galima gauti. Ji naudojama tiek paprastų kelių, tiek automagistralių tiesimo darbuose. Ant važiuojamosios dalies rekomenduojame pilti apie 15 cm šios skaldos. Tačiau jeigu grindiniu važinės sunkusis transportas, rekomenduojame jos pilti net iki 20 cm. Ant vaikščiojamosios dalies mes taip pat pilame skaldą, tačiau jos užtenka 5-7 cm, nes ten tokių apkrovų nebus. Dolomitinė skalda yra gana stambi, tad norint ją gerai sutankinti, reikia vibruoti su galingomis vibro plokštėmis. Iki 100 kilogramų vibro plokštės nesutankina šios skaldos, todėl turi būti naudojamos nuo 200 kg ar didesnės vibro plokštės. Po vibravimo atsijoms turi likti 1-4 cm sluoksnis. Jeigu jis yra didesnis, skalda turi būti perpilama ir iš naujo sutankinama.
  •  Pilamas išlyginamasis atsijų sluoksnis. Jis gerai sutankinamas. Po špagatu atsijose padaromi pakeliai, į kuriuos įdedama metalinė 2 mm plokštelė ir metaline liniuote nuimamas perteklinis atsijų sluoksnis. Mūsų naudojama technologija yra patikimiausia, nes klojimas yra daromas ant kieto pagrindo ir nebelieka silpnų vietų.

5. Rašto parinkimas, klojimo pradžia. Raštas parenkamas pagal užsakovo pageidavimus. Mes patariame koks raštas yra geriausias, pvz.: ant važiuojamosios dalies rekomenduojama, kad trinkelės persirištų. Mes pateikiame trinkelių rašto pavyzdžių, o klientas išsirenka labiausiai patikusį. Prieš pradedant kloti trinkeles, sutikrinami namo kampai ir pasirenkamas optimaliausias variantas nuo kur būtų galima pradėti.

  • Kad neiširtų kraštai, naudojami vejos borteliai, o priekinėje dalyje – įvažiavimo borteliai. Taip pat galima betonuoti plytelės kraštą atsisakant vejos bortelių. Mes rekomenduojame betonuotus kraštus nutepti hidroizoliacija, kad betonas nesausintų žolės ir ji kraštuose neruduotų.
  • Baigus klojimo darbus trinkelių tarpai užpildomi sausomis, smulkiomis granitinių atsijų dulkėmis.
  • Paviršius švariai nušluojamas ir trinkelių paviršius tankinamas su vibro plokšte užsidėjus ant jos guminį padą.
  • Po vibravimo visas paviršius vėl peršluojamas granitinėm atsijom.